Велофара Fenix BC26R, яка заслуговує уваги

Компанія Fenix планомірно продовжує оновлювати свою лінійку велофар. Новинкою першої половини 2022 року є Fenix BC26R.

Упаковка велофари - пластикова коробка з прозорим віконцем, якісною поліграфією.

Комплект поставки стандартний для велофар -

- велофара Fenix BC26R;

- кріплення на руль;

- аккумулятор 21700 (5000мАг);

- кабель usb type-C;

- інструкція.Велофара Fenix BC26R є продовженням лінійки моделей в яких як елемент живлення використовується акумулятор типу 18650 (BC21r, BC21r v2.0, bc25r). Але тепер в якості аккумулятора використано елемент 21700. Це значно покращило характеристики часу роботи і незначним чином відобразилось на габаритах.Кріплення велофари на руль стандартне і взаємо заміняєме з іншими моделями ведофар fenix останніх років.

Можливо присутні невеликі доопрацювання в порівнянні з кріпленням Fenix BC30 v2.0. У кріпленні моделі ВС30 v2.0 під час експлуатації виявився невеличкий неприємний момент - на нерівностях дороги кріплення починає видавати неприємні клацаючі звуки. Джерело їх передня частина поворотного механізму. Вісь повороту зміщена назад від загального центру масу фари і виходить кріплення трохи "клацає". На попередніх версіях кріплення був присутній "Г" подібний виступ, який унеможливлював вертикальний люфт.

У кріпленні моделі Fenix BC26R трохи зміщеної вісь повороту і на перший погляд вертикального люфту майже нема.

Кріплення підтримує вертикальний поворот фари для компенсації вигину керма, або відвороту фари щоб не сліпити зустрічних.

В комплекті йде 2 резинки для встановлення фари на кермо різних діаметрів.

Корпус Fenix BC26R повністю виконано з алюмінію, навіть основа кріплення. Раніше подібні моделі на 1 аккумулятор мали в корпусі значні частини виконані з пластику.

Хвостова частина корпусу звичайна кришка, яка закручується.

На верхній частині розміщена кнопка управління. Сталева, з індикатором заряду. Подібну, або таку саму можна побачити на ручних ліхтарях, наприклад Fenix PD36.

На бокових сторонах з цікавого лише два маленькі віконечка, які повинні покращити бокову помітність велосипеда зі сторони. В цьому плані найкраще рішення було у Fenix BC21 - два додаткових червоних світлодіоди.

На нижній частині розташовано порт зарядки - usb type-C. Він закритий гумовим ущільнювачем. Надійність його фіксації середня. Коло порту можна побачити єдиний пластиковий елемент на корпусі. Схоже що його головна функція лише фіксувати основу заглушки порту.

Цікаво, що під час зарядки можна використовувати велофару і доступно ДВА режими роботи!!! Це як на мене дуже непогана перевага.

Головна частина велофари Fenix BC26R немає козирка, який би відсікав частину світлового потоку, та менше сліпив зустрічних.

Оптика велофари не вирізняється чимось особливим. Не видно спеціальних зон які б направляли частину світлового потоку під переднє колесо. В цьому плані модель Fenix BC21 також була взірцем.

Управління велофарою звичне і не вирізняється нічим особливим.

- коротке натискання активує індикатор заряду;

- подвійне швидке натискання вмикає електронне блокування, і таке саме розблокує фару;

- натискання і утримання кнопки вмикає/вимикає фару;

- короткі натискання кнопки коли фара увімкнена перемикають режими;

- довге утримання кнопки натисненою активує "строб" режим.

Відтінок роботи світлодіода має зеленкуватий відтінок на менших режимах і білий на максимальних.

Кут бічної засвітки цілком достатній для їзди в темну пору доби, на звивистих лісових стежках і трейлах вцілому вистачає дальності та бічної засвітки, а також непогано висвітлюються гілки які нависають над стежкою.

В роботі. Fenix BC26R має всього 4 основних режими 50/200/600/1600.

Як на мене то режими підібрані не дуже якісно. Максимальний режим у 1600 люмен є дуже умовним і навіть сам виробник на графіках в інструкції показує що час його роботи дуже незначний. Проте наявність такого режиму дозволяє написати красиві цифри на упаковці (маркетологи правлять світом).

Хотілось би бачити десь такий порядок режимів 50/250/550/1000

На практиці при катанні в лісі, місті найбільш робочим є режим 200/300 люмен. Іноді для нічного міста можна використовувати 400/500. Ну і на складних ділянках лісових трейлів можна використовувати 1000.

А самий мінімальний режим можна використовувати як "денне світло" в світлу пору доби.

Якщо порівнювати ВС21 та ВС26, то різниця в розмірах незначна. Світло ВС21 трохи цікавіше через наявність відбитої частини променя під передне колесо. Віттінок світлодіода ВС21 також мені більше подобається він більш нейтральний.

BC26R vs BC21R

Окремо порівняння 3го режиму велофар BC26R та BC21R

Вцілому велофара Fenix BC26R справляє дуже позитивне враження. Її цілком можна використовувати як ручний ліхтар, вона має гарний аккумулятор, індикатор заряду. І звичайно змінний акумулятор також можна вважати плюсом. Але якщо підходити критично ми маємо ручний ліхтар у корпусі адаптованому під велокріплення.

До мінусів я б відніс режими роботи. Та відсутність фірмової оптичної системи розповсюдження світлового променя.

Можливо хотілось би бачити краще підібрані по спектру нейтральні світлодіоди.

Щодо конкурентів, то дуже близька і подібна модель є у Olight RN1500 яка має дуже приємний відтінок світла (як для мене), але акумулятор у неї вбудований. А ще поки готувався цей огляд компанія Fenixlight анонсувала нову модель велофари - Fenix BC21R V3.0. Зовні модель дуже схода на ВС26, але вона має акумулятор типу 18650 і ємністю 2600мАг.

Автор serj_32 (Сергій Борисович).

Будь яке використання матеріалів дозволене лише після письмової згоди автора.

Любое использование материалов разрешено только после письменного разрешения автора.