Ремонт ручного ліхтаря Nitecore EC30

До нашого сервісного центру звернувся власник несправного ліхтаря Nitecore EC30.

Проблема: ліхтар перестав світити.


При первинному обстеженні несправність підтвердилась: ліхтар не світить, маємо справу з дефектом головної частини. Також на безелі є подряпини – ліхтар вже намагалися розбирати. Враховуючи особливості конструкції головної частини, додаткових подряпин навряд вдасться уникнути.

Для подальшої діагностики та ремонту розберемо ліхтар.

У процесі розбирання було перевірено світлодіод – він виявився справним. Далі дістанемо плату (модуль) драйвера світлодіода.

Модуль драйвера складається з двох плат. Плата з дроселем виявилася справною. Роз’єднаємо дві плати окремо та продіагностуємо основну плату.

На платі ми знайшли несправний транзистор у ланцюзі живлення. Проведемо заміну транзистора та перевіримо роботу плати (збираємо плати разом). Плата запрацювала, споживання струму в нормі, режими перемикаються коректно.

Зберемо ліхтар та проведемо перевірку роботи в максимальному режимі до повного розряду АКБ. У процесі збирання очищаємо всі електричні контакти, змащуємо ущільнювальні кільця, міняємо термопасту на світлодіоді.

Робота у максимальному режимі пройшла без зауважень. Для більш приємної експлуатації ліхтаря ми ще трішечки пошліфуємо подряпини на безелі та пофарбуємо пошкоджені ділянки. Отже, ремонт ліхтаря завершено і його можна повертати власнику.