Тактичний рюкзак Mil-Tec Assault Small 20L – місткий помічник військовослужбовця

23 сентября 2022
0 комментариев

Тактичні рюкзаки – це доволі специфічна продукція, але у них завжди були поціновувачі в мирні часи, не кажучи про популярність та потреби у військовий період.

На сьогоднішній день в умовах війни асортимент подібних товарів став набагато ширшим, а якість – дуже різною. Після піку дифіциту в перші місяці війни на ринках почали з'являтися дешеві рюкзаки з найпростіших матеріалів. Їх якість була нижче середнього рівня, а матеріали, як правило, починали тягнутись і розлазитись під навантаженням вже через декілька місяців.

Рюкзаки іменитих іноземних брендів задають якості зовсім іншу планку, але їх часто доводиться замовляти з-за кордону за високою ціною.

І, звичайно, є рюкзаки середнього цінового діапазону. Якраз до таких можна віднести одноденний рюкзак Mil-Tec US coyote Laser Cut Assault SM, 20 літрів.

Бренд Mil-Tec зареєстрований у Німеччині, а продукція здебільшого виготовляється у Китаї. Раніше ця марка випускала репліки спорядження. Із власного досвіду використання продукції цієї компанії можу сказати, що я був не дуже задоволений.

Щодо рюкзака – я не користувався ним за призначенням і описую лише свої враження, що базуються на використанні інших моделей сторонніх виробників.

Рюкзак поставляється у целофановому пакеті з наліпкою штрих коду. Під час розпакування я помітив, що виріб не має неприємного запаху дешевих матеріалів, як це буває із багатьма новими речами нижчого цінового сегменту.

На перший погляд модель Mil-Tec Assault SM має невеликі розміри, але таке враження виникає лише через те, що всі стяжки рюкзака затягнуто для зменшення його розміру при транспортуванні.

При первинному огляді я відмітив доволі рівні шви, але у деяких областях на кінцях швів стирчать нитки, деінде вони обпалені.

Тактичні рюкзаки ніколи не були конкурентами туристичним моделям по вазі і всіляким спеціальним анатомічним лямкам та вентильованим спинкам. Але рюкзак Mil-Tec Assault SM має сітку на лямках та спині. Це трохи дивно, бо по зносостійкості сітка явно програє основному матеріалу, а враховуючи той факт, що рюкзак, як правило, буде носитися на розгрузці або бронежилеті, не зрозуміло, навіщо вирішили використати сітку.

На одній з лямок сітка має брак – схоже, що вона поплавилась, коли обпалювали край нитки. Ширина плечових лямок складає 5 см.

У конструкції присутній пояс із широкої стропи, що можна зняти за необхідності. Грудної стяжки на лямках немає.

На верхній частині присутня ручка для переноски рюкзака.

Особливістю моделі Mil-Tec Assault SM є laser cut система MOLLE. З одного боку це дозволило зекономити вагу, а з іншого – це менш довговічно, якщо навішати заповнених підсумків.

Оскільки це одноденний рюкзак, то він має досить непогану організацію відділень.

Велике відділення зі сторони спини розміром 21 х 39 см закривається на липучку і може бути використане для бронеплити або гідратора. Липучка трохи зміщена, тому частина з гачками буде тертися об основну тканину. В області спинки є м'яка проставка.

Основне велике відділення розміром 42 х 24 х 10 см відкривається повністю і дає вільний доступ до речей. Зі сторони спинки розташована пласка кишеня з блискавкою, а на другій стороні – окрема кишеня з сітки, що не закривається. Блискавка відділення має великі зубці та 2 бігунки.

Зсередини відділення видно посилення в районі ручки для переносу. Також видно, що для пошиву рюкзака використано матеріал із покриттям на внутрішній стороні, яке має властивості осипатися з часом. Крім того, використання такого матеріалу не сильно покращує стійкість до вологи, оскільки рюкзак має багато швів і стиків елементів.

Друге велике відділення розміром 39 х 21 х 8 см має блискавку, яка дозволяє відкрити його на 2/3 висоти. Вона так само має великі зубці та 2 бігунки.

Організація всередині – 3 пласких кишені зі сторони спинки. На матеріалі зсередини видно сліди швейної машинки, у деяких місцях стирчать нитки.

Велика зовнішня кишеня розміром 24 х 21 х 4 см має всередині невеликий органайзер. Блискавка так само з 2 бігунками.

Мала зовнішня кишеня розміром 18 x 12 x 4 см не має всередині ніякої організації простору. Також присутня блискавка з великим зубцями та 2 бігунками.

Крім цього, по боках рюкзака сховані дві довгих і вузьких кишені, що закриваються на липучку.

По боках рюкзака розташовано по 2 бічні стяжки з фастексами та пара стяжок внизу. Довжина стяжок є не дуже великою, при частково заповненому рюкзаку під них можна спробувати помістити добре скручений каремат.

Щоб стяжки не висіли по боках, всі вони мають фіксатор з липучкою, який дозволяє вибрати вільну довжину.

Фурнітура, що використана на рюкзаку, не має власного маркування, лише на поясному фастексі є маркування «KAT».

Якість наче непогана, але при закриванні фастексів звук видається дуже гучним. На дорогій якісній фурнітурі звук більш м'який і тихий. Подібні моделі рюкзаків є у багатьох виробників, і різниця, як правило, полягає у якості матеріалів та фурнітури.

Відносно моделі Mil-Tec Assault SM можна сказати, що це рюкзак середнього цінового діапазону. Його якість не така погана, як може здатися на перший погляд. Нитки, що стирчать на краю шва, можна знайти у продукції будь-якого виробника. Рівність швів – менш інформативний показник, оскільки матеріали товсті та прошивати їх іноді буває важким завданням.

Чи вартий рюкзак Mil-Tec Assault SM для використання в реальній бойовій обстановці – кожен вирішує самостійно. Але з огляду на ситуацію, часто лунає думка, що дорогий рюкзак не потрібен, бо є дуже великий ризик його втратити чи то під час переміщення, чи в іншій обстановці. В такому випадку це досить непоганий вибір.

Автор serj_32 (Сергій Борисович).

Будь яке використання матеріалів дозволене лише після письмової згоди автора.

Любое использование материалов разрешено только после письменного разрешения автора.