Стругачка Work Sharp (WSBCHPAJ-I) – портативний верстат для заточування

Серед різних професійних заточувальних систем механічний верстат з можливістю виставляти кут заточування є альтернативою для звичайних користувачів. Компанія Work Sharp представила своє бачення подібного верстата з низкою цікавих рішень.


Упаковка – досить велика картонна коробка, всередині якої елементи системи розкладені по окремих відділеннях. У комплект також входить інструкція англійською мовою (інструкція російською мовою відсутня). Як альтернатива: на офіційному сайті можна знайти відео-інструкції.


В якості додаткового аксесуару є сумочка/чохол для зберігання та транспортування.

Складання системи виділяється простотою та інтуїтивністю.

Пластикова основа оснащена гумовими ніжками, які запобігають ковзанню виробу по гладкій поверхні столу. На підставі фіксується стійка з механізмом регулювання кута заточування.

Встановлюємо затискач для ножа - його фіксація здійснює за допомогою магнітів. Цікавою особливістю є можливість обертання ножа на 180 градусів без вилучення інструменту з кріплення (для цього на звороті стійки потрібно натиснути кнопку механізму блокування і вручну перевернути ніж до клацання, який вказує на фіксацію замка).

Останнім елементом конструкції встановлюється штанга з рухомим заточним каменем, фіксація якого також виконується за рахунок магнітів. Процес установки не вимагає силового навантаження, а потужності магнітів достатньо для надійного утримання елементів під час експлуатації системи.

Велика частина конструкції точилки виготовлена із пластику. Він якісний, без облої на краях, тріщин, сколів та неприємного запаху. Є тільки один конструктивно незрозумілий елемент, який можна зламати при неакуратному складання або транспортуванні - виступи/паз для встановлення затиску.


Затискач для ножа має продуману конструкцію з губками, які зсередини доповнені наклеєною гумкою. Вона захищає клинок від появи подряпин і покращує фіксацію інструменту. Вінт для затиску легко намацується і утримується пальцями. Губки затиску розлучаються симетрично.

Звичайно, у точилці є деякі люфти і при роботі з важкими ножами, як Cold Steel AD15 Lite або 4MAX Scout, можуть виникати певні незручності.

Для встановлення кута заточування призначений регулювальний гвинт на центральній стійці. Діапазон регулювання кута досить великий: від 15 до 30 градусів з проміжними мітками в 1 градус. Мітки виставленого кута є на стійці.


Знімний брусок на штанзі можна знімати. На поворотному механізмі зафіксовано пластиковий трикутник, кожна площина якого має камінь. Зернистість абразивів стандартна для бренду Work Sharp: 300/600 грит, матеріал – алмаз та кераміка.

Під час релізу точилки виробником було заявлено, що буде додатково випущений другий варіант набору з іншою підбіркою зернистості.

На бруску є ручка для утримання, а кута повороту вистачає навіть для довгих клинків.


Загалом точилка справила приємні враження, і може зацікавити тих, хто любить подібні системи та є шанувальником продукції марки Work Sharp. Погано, що в комплекті не йде сумка для транспортування та зберігання, яка вигідно відрізняла б точилку на тлі інших виробників. Але і без цього точила цікава своєю розбірною конструкцією. Також хотілося б бачити у комплекті більший вибір каміння.

Автор serj_32 (Сергій Борисович). Будь-яке використання матеріалів дозволено лише після письмового дозволу автора.