Зарядний пристрій Fenix ARE-D1

Компанія Fenix ніколи не була лідером та інноватором у сфері зарядних пристроїв. В її модельному ряду завжди були зарядні пристрої для акумуляторів, але вони не могли похвалитись якимись особливими характеристиками.

Іноді в мене складалося враження, що деякі моделі взагалі замовлялися у сторонніх компаній і не були власними розробками.

Fenix ARE-D1 та D2 – це нові моделі 2022 року. На відміну від багатьох аксесуарів аналогічного типу вони мають досить цікавий функціонал і можуть конкурувати з багатьма пристроями інших виробників.

Упаковка – блістер. Комплект поставки небагатий:

  • зарядний пристрій;
  • кабель Micro USB;
  • інструкція.

Як водиться, блоку живлення немає і доведеться використовувати той, що є під рукою (але краще, щоб на виході він міг видавати 5В 2А).

Корпус зарядного пристрою вироблено з пластику. Якість збирання висока, елементи підігнані один до одного, немає ніяких люфтів і скрипів. Гвинтів, що скріпляли би корпус, не видно.


На лицьовій панелі розташований екран та єдина кнопка управління.

Гніздо для акумуляторів вміщує всі розміри – від 16340 до 21700.

Мінусовий контакт підпружинено, хід його плавний без неприємних лязгаючих звуків.


При підключенні до джерела живлення вмикається блакитна підсвітка екрану та всі елементи індикації.

Після встановлення акумулятора його тип визначається автоматично, і шляхом натискання кнопки з'являється можливість обрати зарядний струм 0.5 / 1 / 2А для Li акумуляторів, та 0.5 / 1А для NiMh, NiCd.

Оскільки дисплей має лише одну інформаційну строку, то вивід інформації обмежено. Але коротким натисканням кнопки можливо обрати тип інформації, що буде відображатись. Доступно:

  • напруга;
  • час заряджання;
  • ємність, що була заряджена;
  • обраний зарядний струм.

Окремо можна виділити функцію розрядки Li аккумулятора, хоча струс розряду всього 100мА. Для її активації необхідно встановити акумулятор (зарядний пристрій не повинен бути під'єднаний до блоку живлення), натиснути і утримувати кнопку та дочекатися, коли напис «USB» почне блимати на екрані.

Разом із встановленим Li акумулятором зарядний пристрій може виконувати функції PowerBank. При цьому вихідний струм може сягати 2А. Хоча на практиці вийшло наміряти 1,5-1,6А. 

Fenix ARE-D1 – це одноканальний зарядний пристрій, а версія Fenix ARE-D2 – 2-х канальний. Функціонал однаковий, різниця полягає лише в кількості слотів.

Як бачимо, нарешті Fenix випустив зарядний пристрій, який може бути цікавим та доволі конкурентоспроможним.

До недоліків я б напевно відніс відсутність у комплекті блоку живлення. Також виглядає дивним використання роз'єму Micro USB для джерела живлення, і це при тому, що на всіх нових ліхтарях використовується USB Type-C. І цей же стандарт прийнято Євросоюзом як єдиний стандарт.

Автор serj_32 (Сергій Борисович).

Будь яке використання матеріалів дозволене лише після письмової згоди автора.

Любое использование материалов разрешено только после письменного разрешения автора.