Огляд намету Naturehike P-Series NH18Z

У скрутні часи війни туристичний намет не відноситься до першочергового спорядження. Однак у деякі моменти його наявність може суттєво підвищити рівень комфорту.

До таких моментів можна віднести створення приватного простору в бомбосховищі, паркінгу або під час переїзду. До того ж намет дозволяє створити більш комфортний мікроклімат всередині та посилити відчуття безпеки, що значно покращує відпочинок. Якщо розглядати намет з цих точок зору, то дорогу туристичну модель можна замінити вельми простішим та бюджетнішим варіантом. Як приклад такого намету – Naturehike P-Series NH18Z, що входить у широку лінійку, представлену моделями різних кольорів та місткостей.

Ці намети не можуть похвалитися надлегкою вагою, але вони мають всі необхідні елементи для спокійного відпочинку.

На прикладі великого 4-місцевого намету Naturehike P-Series NH18Z розглянемо функціонал та зручність туристичної продукції бренду.

Намет постачається у транспортному чохлі, що має ручку для транспортування та дві компресійні стяжки. Виріб пакується через утяжку.

Всередині пришита доволі детальна інструкція по комплектації та збірці.

В комплект поставки входить:

 • намет;
 • тент;
 • 2 алюмінієві складні дуги в мішечку;
 • 15 алюмінієвих кілочків в мішечку;
 • мотузки для відтяжок.

Як бачимо, футпрінт у комплекті відсутній.

Щодо складу матеріалів виробник заявляє:

 • склад тенту: поліестер 210 Т, водонепроникність – 2000 мм водяного стовпа;
 • склад внутрішньої частини: дихаюча сітка B3, поліефірна тканина 210 Т / 2000 мм.в.ст.;
 • склад дна: тканина 150D Oxford.

Стосовно розмірів намет є досить великим. Це було очіковано, оскільки модель призначена для одночасного розміщення 4 осіб.

Габарити моделі: 210 х (210+55) х 130 см.

Габарити в складеному стані: 48 х 18 см.

Вага: 2.3 кг.

Разом із встановленим тентом додатково з'являються два тамбури 55 см та 40 см.Намет має стандартний порядок встановлення:

 • розкладаємо намет;
 • складаємо дуги;
 • фіксуємо дуги в отворах на кутових відтяжках;
 • підвішуємо намет на дугах за допомогою гачків.

Намет має велику площу стін, що вироблені з сітки. Входи в намет є симетричними і мають по два бігунки на блискавці. Тканина дверей скручується не в сторону, а на поріг (що, як на мене, не можна назвати зручним рішенням).

Також присутні дві досить великих кишені з сітки та гачок під дахом.

Далі за необхідності встановлюється тент. Одразу можна сказати, що встановити тент окремо від намету не вийде, оскільки тент не має власних кріплень для дуг. Його кутові відтяжки на дні кріпляться не до дуг, а до відтяжок намету за допомогою фастексів. Так само додаткова фіксація тенту на дугах відбувається за допомогою звичайних мотузочок, що пришиті до тенту з внутрішньої сторони.


Тент необхідно розтягувати за допомогою відтяжок, інакше входи будуть звисати.

Кілочки, що йдуть в комплекті, мають найпростіший дизайн і вироблені з алюмінію. У піщаних та кам'янистих ґрунтах вони дуже погано тримають навантаження, або їх дуже складно встановити в твердий ґрунт.

Тент має два входи. Один головний (50 см) з двома блискавками, а полог має прямокутну форму та два отвори з люверсами, що натякають на можливість встановлення трекінгових палок в якості підпорки, або розтяжок для отримання навісу. Крім цього його можна скрутити і зафіксувати.

Другий вхід є меншим за розміром (40 см) і має одну блискавку. Полог відкидається вбік, де може бути зафіксованим.

Мотузки бокових відтяжок йдуть без світло-відбивних вставок. Подібні вставки видно лише на бокових петлях.


На тенті присутні два традиційних вентиляційних отвори. Тент не має снігової спідниці «юбки», тому вентиляція є досить непоганою. Але в тому відчувається певний мінус: речі в тамбурі не матимуть достатнього захисту від вологи під час дощу.

Складання намету відбувається у зворотному порядку. Головне – співставити розміри сумки для транспортування, щоб скручувати частини комплекту відповідно її габаритів. Вага комплекту здається досить великою, але це бюджетний намет на 4 людини, тому , на мою думку, цей фактор не треба відносити до недоліків.

Стосовно якості матерів та виконання загалом намет справляє непогане враження: все пошито рівно і аккуратно, шви тенту проклеєні.

Єдине, що не дуже сподобалось, – тент намету необхідно додатково розтягувати. Також треба мати на увазі, що тент неможливо встановити окремо без самого намету.


Взагалі, якщо розглядати намет, як елемент спорядження для виїзду на природу у вихідні дні, то модель є дуже цікавим варіантом за свої кошти.

Головне не забувати, що для повноцінного відпочинку в наметі необхідно додатково мати каремат, спальник та багато інших дрібниць.

Автор serj_32 (Сергій Борисович).

Будь яке використання матеріалів дозволене лише після письмової згоди автора.

Любое использование материалов разрешено только после письменного разрешения автора.